מהי כלבנות טיפולית?

 

 

כלבנות טיפולית היא שיטת טיפול המשלבת מרכיבים חברתיים, חינוכיים, פסיכולוגים ושיקומיים על ידי שימוש בכלבים. כלבנות טיפולית במסגרות חינוך ושיקום, הוא תחום התופס תאוצה בעולם וכן בישראל.

שיטת טיפול זו התפתחה מתוך הענף של 'טיפול באמצעות בעלי-חיים' מתוך הדגש החד משמעי על בעל החיים הייחודי שהינו הכלב, על מאפייניו השונים, וניתוב אותם מאפיינים לזירה טיפולית מובחנת לקידום מטרות ממוקדות.

קיומו של הכלב משפיע רבות על התקדמות הטיפולים ועל השיפור המתמיד בכל מפגש.

 

בשיטה זו נעזרים בכלב ככלי טיפולי. השיטה מיועדת לאוכלוסיות שונות לדוגמא: נוער בסיכון, הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות, אוטיסטים, פיגור, קשישים ועוד. המפגשים הישירים עם כלבים מפתחים ומעצימים אצל החניכים יכולות רבות- החל משיפור התפקוד המוטורי, התקשורתי והרגשי ועד פיתוח מיומנויות חברתיות ומניעת אלימות. 

 

הכלבנות הטיפולית מתבססת על שימוש בתכונותיו הבסיסיות של הכלב וחיזוקן באופן שיסייע בתהליך הטיפולי.

כלב המשמש ככלב טיפולי, עבר אימון אשר לאחריו הוא משמש ככלי לשיקוף התנהגותו של המטופל, לשיפור יכולותיו החברתיות, לשיפור הדימוי העצמי, לחיזוק הביטחון העצמי ולהעצמת תחושת המסוגלות. 

 

דרך הטיפול קשורה למטרות הטיפול כפי שנקבעו מראש. על פי מטרות הטיפול תיבנה תוכנית טיפולית תוך שימת דגש למטרות קצרות טווח וארוכות טווח (דוגמא למטרות: שיפור הדימוי העצמי, שיפור מיומנויות תקשורת, פיתוח יכולת התמדה). בטיפול ניתן להשתמש באילוף הכלב ככלי טיפולי. לדוגמא, במידה ונרצה לעבוד עם החניך על תקשורת, נעבוד איתו על דרכי אילוף נכונות של הכלב. על ידי שימוש במספר ערוצי תקשורת: ערוץ שפת גוף, ערוץ קולי וערוץ המשלב בניהם. על המטופל להושיב את הכלב על ידי מתן פקודה מתאימה. בצורה זו ניתן לאתר את הצורך בבהירות ובמהירות מאחר והכלב לא יגיב בצורה נכונה לשפת גוף מאיימת או לא אסרטיבית ולא יבצע את הפקודה, באופן זה ניתן לעבוד עם המטופל על שפת הגוף הנכונה עד לביצוע הפעולה הנדרשת. 

 

שיטת טיפול ניתנת באופן פרטני או קבוצתי. בנוסף, הכלבן הטיפולי פועל בשיתוף פעולה עם אנשי טיפול נוספים- כגון עובדים סוציאליים, מרפאים בעיסוק ופסיכולוגים, המלווים את התהליך הטיפולי.

 

חברים קריית אונו. מרפאה וטרינרית גני תקווה. וטרינר תורן. ניתוחים בכלבים. חברים יהוד. וטרינר לחיסונים. וטרינר ביקורי בית. וטרינר תולעת הפארק. מרפאה וטרנרית קריית אונו. מרפאה וטרינרית גני תקווה. מרכז וטרינרי בקעת אונו. מרכז וטרינרי יהוד. וטרינר חירום קריית אונו. בלינסון לחיות מחמד. אורית תדמור מרפאת הכלנית

  • Wix Facebook page

כתובתנו

מרזוק ועזר 7/2 (כניסה מרחוב מהרי"ץ), קרית אונו, ישראל

 

טלפון : 

1-700-551772

מחוץ לשעות פעילות :  לתיאום הגעה בחירום בלבד באזור בקעת אונו

שעות פתיחה

ראשון עד חמישי

 

08:00-19:00

שישי

09:00-14:00

 

  • w-facebook
  • w-googleplus

שירותי המרפאה

 

- חיסונים שגרתיים

- ניתוחים

- עיקורים וסירוסים

- כירורגיה כללית

- הדרכת גורים

- מזון וציוד הגנה מפרעושים

- וטרינר תורן/ וטרינר חירום

- ביקורי בית

- בדיקות דם

- הדמיה כולל אולטראסאונד ורנטגן

- חוות דעת שניה

- ייעוץ רפואת מומחים

- ניקוי שיניים

- טפסים ואישורים עבור הטסת בעלי חיים לחו"ל

- ייעוץ התנהגותי

-וטרינר תורן קריית אונו

-וטרינר ביקורי בית קריית אונו

-וטרינר ביקורי בית גני תקווה

-וטרינר ביקורי בית אור יהודה

-וטרינר ביקורי בית גבעת שמואל

-וטרינר ביקורי בית יהוד

- וטרינר חירום בקריית אונו

- וטרינר בגני תקווה

- וטרינר לחיסונים בקריית אונו

- בית חולים וטרינרי